gruodžio 23, 2019

5 priežastys, kodėl namuose turite naudoti klinkerio plytas

Klinkerio plytos yra pagamintos iš natūralių medžiagų | stogocerpes.lt

Įsivaizduokite, kad jūs kalbatės su savo architektu dėl savo svajonių namo planavimo pradiniuose etapuose ir suprantate, kad kiekvienas jūsų sprendimas, nuo projektavimo iki funkcionalumo yra jūsų pačių pasirinkimas. Tai gali bauginti, bet kartu ir jaudinti.

Vienas didžiausių sprendimų, kurį turėsite priimti, yra tai, kokią statybinę medžiagą naudosite: plytą, stogo čerpes, betoną ir pan. Tai yra sprendimas, turintis įtakos dizaino estetikai, nuolatiniam aptarnavimui ir bendrai pastato išvaizdai.

Kaip statybinė medžiaga, klinkerio plytos buvo naudojamos šimtus metų ir yra išbandytos laiko. Galimybė naudoti plytą įvairiais būdais, konstrukcijos paprastumas ir puikios šiluminės savybės verčia pagalvoti apie jūsų namus.

Štai penkios priežastys, kodėl verta apsvarstyti klinkerio plytų naudojimą savo namuose:

1. Estetinis dizainas

Klinkerio plytų naudojimo galimybės per laiką labai išsiplėtė. Praėjo tos dienos, kai galėjai pasirinkti tik dvi plytų spalvas: raudoną arba geltoną. Šiandien yra tiesiog šimtai spalvų, apdailos variantų ir dydžių. Ši įvairovė yra puiki galimybė sukurti unikalius ir įkvepiančius dizainus. Plyta yra universali priemonė sukurti unikalų vaizdą tiek išorėje, tiek viduje.

Pasikeitė ir plytų naudojimo būdai iš dizaino perspektyvos. Architektai ir dizaineriai dabar naudoja plytas, norėdami sukurti 3D skulptūrinius efektus, sudėtingas detales ir skirtingas formas, nukrypdami nuo tradicinės plytų struktūros koncepcijos.

2. Energijos efektyvumas ir šiluminis komfortas

Vis svarbiau statyti namus, kuriuose būtų sutaupyta mažiau energijos šildymui ir vėsinimui taupant išlaidas, tiek tvarumo požiūriu.
Pasyviojoje saulės konstrukcijoje naudojamas natūralus šildymas ir natūralus aušinimas, kad temperatūra būtų patogi – paprastai nuo 18 iki 24 laipsnių.
Pagrindiniai pasyvaus saulės energijos projektavimo aspektai yra šie: šiluminė masė, orientacija ir saulės patekimas; įstiklinimas; sandarinimas ir vėdinimas; izoliacija.
Šiluminė masė yra medžiagos sugebėjimas sulaikyti šilumos energiją kintant temperatūrai ir lėtai ją išleisti atgal į aplinką, keičiantis sąlygoms.
Kaip statybinė medžiaga, plytos pasižymi puikia šilumine mase. Tyrimai rodo, kad statyba iš plytų suteikia didesnę šiluminę masę nei alternatyvios lengvos statybinės medžiagos.

3. Patvarumas ir mažesnė techninė priežiūra

Plyta yra kieta, atspari oro sąlygoms ir amžiui. Plyta nesusidėvi, kaip daugelis dirbtinių medžiagų, todėl jos nereikia prižiūrėti ar remontuoti. Plytos yra atsparios rūdijimui, jos nepūva, nesugrius, nesulinks ir netaps deformuotomis, taip pat nereikalingi estetikos ir ilgalaikio naudojimo dažai ar kitoks apdorojimas.

Net po 50 metų plyta yra tvirta, patikima ir nereikalauja priežiūros. Tiesą sakant, daugelis mūrinių pastatų savo išvaizda tik gerėja su amžiumi – Didžioji Kinijos siena vis dar atrodo puikiai po daugiau nei 2000 metų.

4. Garso izoliacija

Nesvarbu, ar gyvenate šalia pagrindinio kelio, ar ketinate pastatyti namų kino salę, plyta suteikia puikią garso izoliaciją nuo išorinio triukšmo. Didelė klinkerio plytų mūro masė yra geriausia garso izoliacijai ir geba blokuoti žemo dažnio triukšmą.

5. Atsparumas gaisrui

Plyta yra iš esmės ugniai atspari, todėl nepadeda gaisrui plisti. Plytos išdeginamos krosnyje, kur temperatūra apie 1200 laipsnių Celsijaus, tai reiškia, kad jos gali atlaikyti intensyvią ugnį, nekeisdamos konstrukcijos.
Taigi, kol baldai, mediena ir kitos žmogaus sukurtos medžiagos gali suirti intensyvaus gaisro metu, jūsų namų plytų skeletas liks stovėti. Tos pačios plytos gali būti panaudotos atstatyti, jei įvyktų nelaimė. Tai yra tikras šios medžiagos tvirtumo įrodymas.

Nuspręsti, kokią statybinę medžiagą naudoti savo naujiems namams, yra svarbus sprendimas ir neturėtų būti vertinamas atsainiai. Yra daugybė faktorių, į kuriuos reikia atsižvelgti norint užtikrinti, kad jūsų namai būtų gerai pastatyti ir gerai atrodytų. Klinkerinė plyta yra nesenstanti, atspari amžiui ir struktūriškai tvirta medžiaga, kurią verta apsvarstyti namų savininkams. Jos teikiami pranašumai gali padėti užtikrinti jūsų apsisprendimą metams, taip pat suteiks jaukumo, kai mėgausitės savo namais.

Klinkerio plytų fasadas – niekada nemirštanti klasika | stogocerpes.lt
Naujienos
About administratorius