sausio 23, 2020

Į ką atkreipti dėmesį renkantis stogo langą?

Prieš pirkdami stogo langą, turite apsispręsti dėl stoglangio dydžio, naudingo įstiklinimo ploto, kambario paskirties ir jo (stoglangio) atidarymo būdą.

Tinkamoje vietoje sumontuotas stoglangis tampa namų akcentu | stogocerpes.lt

Lango dydžio pasirinkimas

Kaip pasirinkti stoglangius
Optimalus būsimo lango plotis priklauso nuo atstumo tarp gegnių:

• montuojant tarp gegnių, šis atstumas turėtų būti 2–5 cm didesnis už lango plotį. Pvz., Jei atstumas tarp gegnių yra 80 cm, tada artimiausias tinkamo lango plotis yra 78 cm
• jei atstumas tarp gegnių yra didesnis nei pasirinkto lango plotis, tokiu atveju angą reikės paprasčiausiai susiaurinti
• jei atstumas tarp gegnių yra mažesnis už lango plotį, galimas dalinis gegnių konstrukcijos pakeitimas
Langų dydžio (aukščio) pasirinkimą pagal aukštį sudaro keletas sąlygų:
• Montavimo aukštis nuo grindų (optimalus aukštis – 120 cm).
• Stogo nuolydžio kampas (kuo mažesnis pasvirimo kampas, tuo didesnis turėtų būti lango aukštis).

Į vonios patalpas rekomenduojama montuoti plastikinius stogo langus | stogocerpes.lt

Langų skaičiaus pasirinkimas

Langų skaičius, reikalingas palėpės apšvietimui, nustatomas pagal stoglangio įstiklinimo ploto ir grindų ploto santykį. Rekomenduojamas santykis yra 1:10. Pavyzdys: jei mansardos (palėpės) plotas yra 25 m², tada bendras stiklinimo plotas turėtų būti maždaug 2,5 m². Stiklinimo tinkamo naudoti ploto dydis dažniausiai yra pateiktas gamintojo kainoraštyje. Jei montuojate 78×118 cm langą, kurio naudingas stiklinimo plotas yra 0,59 m², tada kambaryje, kurio plotas 25 m², jums reikės keturių tokių langų (4×0,59 = 2,36 m²).

Kuo aukštesnis durų langas montuojamas nuo grindų lygio, tuo daugiau šviesos jis suteikia. Štai kodėl daugumos gamintojų languose rankena yra apačioje. Tai leidžia patogesnį ir paprastesnį optimaliame aukštyje įrengto lango valdymą.

Paskirties vietos (patalpos) pasirinkimas

Kaip pasirinkti stoglangius Jei norite montuoti stoglangius gyvenamuosiuose, vaikų kambariuose ir miegamuosiuose, rekomenduojama įsigyti medinius stoglangius, pagamintus iš ekologiškiausios medžiagos – aukščiausios rūšies pušies. Kambariams, kuriuose yra daug drėgmės (vonios kambariai, virtuvės, baseinas), plastikiniai stogo langai yra idealūs. PVC langai yra patvarūs, nereikalauja ypatingos priežiūros ir yra lengvai valomi. Be to, plastikiniams langams gamintojai taiko ilgesnį garantinį laikotarpį.

Naujienos
About administratorius