11 gruodžio, 2020

Ką reikia žinoti apie klinkerį?

Dėl tvirtumo ir malonios išvaizdos klinkeris yra viena iš geriausių medžiagų įvairiems statybos projektams, šaligatviams, sodo takams ir grindiniams.

Ekologiškas ir patvarus
Pati idėja naudoti klinkerio gaminius šaligatviams toli gražu nėra nauja. Klinkerio trinkelių kūrėjai, bandė atkartoti ypač stiprių plytų, kurių pavyzdžiai buvo išsaugoti dar Romos imperijos laikais, prieš šimtmečius, receptą. Dėl to buvo gauta labai tanki į akmenis panaši medžiaga, kuri Europos šalyse pamažu pradėta naudoti kelių tiesimui.

Konkrečias klinkerio trinkelių savybes lemia jų gamybos ypatumai. Didelis atsparumas ir ilgaamžiškumas pasiekiamas specialios molio deginimo technologijos aukštoje temperatūroje dėka. Šis metodas užtikrina, kad trinkelėje nebūtų intarpų ir tuštumų, o tai labai svarbu grindinio dangai naudojamai medžiagai.

Kai norisi spalvų – klinkerio trinkelės vienas geriausių pasirinkimų |stogocerpes.lt

Svarbi klinkerio savybė yra atsparumas šalčiui. Toks gaminys gali atlaikyti kintančius užšalimo ir atšildymo ciklus, nepakenkiant jos eksploatacinėms ir techninėms savybėms. Ši savybė taip pat pasiekiama deginimo technologijos dėka, dėl kurios klinkerio poringumas yra mažas, todėl vanduo absorbuojamas mažai. Tai labai svarbu: jei takai yra iš trinkelių, kurios gali sugerti drėgmę, po kelių žiemų tokia danga tiesiog sutrūkinės. Taip pat bandymai parodė, kad klinkeris nesugeria ne tik vandens, bet ir aliejaus bei kitų teršalų.
Kitas klinkerio klojimo privalumas yra didelis atsparumas atmosferos poveikiui ir mechaniniams pažeidimams. Taigi, aukštos kokybės klinkeris gali atlaikyti didelius krūvius, nereaguodamas į neigiamą rūgščių, šarmų ir druskų poveikį. Klinkeris gaminamas iš ugniai atsparaus molio be jokių cheminių priedų, todėl tai yra visiškai ekologiška medžiaga.
Klinkerio spalva ir forma
Šiuolaikinės klinkerio trinkelės turi daugiau nei 60 spalvų ir dydžių variantų, o tai leidžia atgaivinti drąsiausias dizaino fantazijas.
Klasikinė raudona, akinamai balta, juoda, tauriai pilka, smėlio raudonumo – visos klinkerio trinkelių spalvos yra išgaunamos degimo metu tiekiant specialų deguonį, taip pat maišant įvairių rūšių molį.
Šiuolaikinis klinkeris gali būti ne tik standartinio stačiakampio, bet ir kvadrato, juostos, mozaikos, ar pleišto formos. Šiandien be dirbtinai sendinto, gamintojai taip pat siūlo, grubų ir struktūrizuotą klinkerį.

Klinkerio trinkelės gali būti drąsiai klojamos ir automobilių stovėjimo vietose | stogocerpes.lt

Pirkdami klinkerio gaminius – plytas ar trinkeles, pirmenybę turėtumėte teikti patikimiems ir patikrintiems gamintojams. Pavyzdžiui, Austrijos koncernas „Wienerberger“ nuo 1819 metų gamina aukštos kokybės klinkerio gaminius, nuolat tobulina savo technologijas ir tuo pačiu nenukrypsta nuo senų tradicijų. Kito Vokietijos gamintojo – „ABC klinkerguppe“ – produktai taip pat ypač patikimi ir visiškai atitinka aukščiausius tarptautinius kokybės standartus.

Jus taip pat galėtų sudominti:
6 įdomūs faktai apie čerpinį stogą
Statybos iš molio gaminių pranašumai

Naujienos