liepos 2, 2020

Keraminių čerpių dengimo taisyklės trumpai

Prieš klojant čerpes būtina įrengti sandarų paklotą, kuris turi būti pagamintas iš garams pralaidžios membranos, jei to reikia, atsižvelgiant į šlaito nuolydžio laipsnį ar klimato sąlygas, reikalinga speciali membrana padengta veltiniu.

Antracito spalvos keraminės čerpės | stogocerpes.lt

Ant tokio paruošto stogo tvirtinami grebėstai. Atstumas tarp grebėstų turėtų būti matuojamas pagal tam tikras čerpes ir jų modelius, taip kaip nurodyta gamintojo instrukcijose. Po grebėstų tvirtinimo, įrengus stogo krašto, stogo kraigo ir karnizo konstrukcijas, galite pradėti kloti čerpes. Čerpės klojamos nuo karnizo aukštyn. Norint užtikrinti papildomą dangos stabilumą ir apsaugoti nuo stipraus vėjo, rekomenduojama kas trečią čerpę pritvirtinti specialiais laikikliais.
Šoninės čerpės tvirtinamos varžtų pagalba. Tokiose vietose kaip prie sąlajų, ties dūmtraukiu ar aplinkui stoglangius, čerpes reikia pjaustyti. Jos turi būti pjaustomos taip, kad dulkės nepatektų ant jos ar po ja, jei to nepadarysite iškart, vėliau pašalinti jas bus sunku.
Jei ant stogo naudojama stogo plėvelė, dulkės gali užkimšti poras ir membrana praras garų pralaidumą. Todėl pjaustymą geriausia atlikti už stogo nuolydžio ribų.
Klojant čerpes, būtina teisingai išdėstyti stogo priedus, įskaitant ventiliacijos čerpes, kurios atlieka lemiamą vaidmenį oro cirkuliacijai po stogu. Ventiliacinių čerpių skaičius ir vieta priklauso nuo stogo formos ir dydžio. Dažniausiai jos įrengiamos trečioje eilėje po kraigu. Norint užtikrinti pakankamą vėdinimą, būtina taip pat numatyti oro įleidimo ir išleidimo angas karnizui ir kraigui. Svarbi taisyklė yra ir tai, kad ant kraigo būtina uždėti ventiliacinę sandarinimo juostą.

Kamino sandarinimo darbai | stogocerpes.lt
Stoglangio montavimas į stogą dengtą keraminėmis čerpėmis | stogocerpes.lt

Jus taip pat gali sudominti:

Kaip užtikrinti stogo sandarumą
Kodėl reikėtų rinktis šlaitinį stogą

Naujienos
About administratorius