sausio 23, 2020

Keraminių čerpių Koramic ir Tondach gamyba

Wienerberger pagamintos keraminės čerpės tarnauja daugiau nei 100 metų ir joms nereikia priežiūros. Šias savybes ji įgauna dėka gamybos technologijos.
1 etapas
Žaliavų paruošimas čerpių gamybai
Žaliavų paruošimas gamybai prasideda iš molio išgavimo karjere, jis gabenamas ir laikomas lauke, vadinamuose „kūgiuose“. Šioje formoje žaliavos saugomos maždaug vienerius metus. Šiame etape prasideda homogenizacijos procesas.

Molio gavybai naudojama speciali technika | stogocerpes.lt

2 etapas
Masės paruošimas ir liejimas
Kitas etapas yra masės paruošimas, kuris apima medžiagos apdorojimą (molio permalimas, pertrynimas ir maišymas). Dėl to gauname homogeniškesnę masę, kurią tiekia atsargų bakas (čia molis paliekamas nuo kelių dienų iki kelių savaičių).
Kitas žingsnis yra formavimas (moliui suteikiama reikiama forma). Naudojamos specialios formos, leidžiančios gaminiui suteikti reikiamą formą ir pašalinti dalį drėgmės iš struktūros.

Čerpių džiovinimas joms skirtose formose | stogocerpes.lt

3 etapas
Čerpės padengimas
Prieš dengimą čerpės išdžiovinamos. Šiame etape perteklinė drėgmė pašalinama iš suformuotos čerpės ir gaminiui suteikiamas pradinis standumas.
Po to dengiama reikiama danga, tai yra molio suspensija, į kurią pridedami mineraliniai dažai, metalo oksidai, suteikianti dangai savitą išvaizdą (angobą, patobulintą angobą, glazūrą ir kt.) ir spalvą po degimo. Proceso metu gaunamas tankus sluoksnis, kuris prasiskverbia pro gaminių struktūrą. Dėl šios priežasties medžiaga nepraranda spalvos, veikiama oro sąlygų.
Jei formuojant molį liks drėgmės, deginimo metu susidarys didelės poros. Eksploatacijos metu į juos pateks drėgmė ir, priklausomai nuo oro sąlygų, užšals ir ištirps. Dėl to gali atsirasti įtrūkimų, ir čerpė praras savo mechanines savybes. Kad taip neatsitiktų, serijiniai gaminiai yra liejami naudojant gipso formas, kurios, kaip minėta aukščiau, pašalina dalį drėgmės, po to dedamos į specialias „kasetes“deginimui.

Tunelinė čerpių degimo krosnis | stogocerpes.lt

4 etapas
Čerpės deginimas tunelinėje krosnyje ir kokybės kontrolė
Stogo čerpės deginamos tunelinėje krosnyje. Joms judant, produktai palaipsniui įkaista nuo 0 С iki 1060 С ir lėtai vėsta.
Prieš pakuojant, patikrinama čerpių kokybė. Kiekvienas gaminys pastuksenamas nedideliu plaktuku. Jei garsas skamba, tada viduje nėra paslėptų įtrūkimų ar pažeidimų. Jei garsas yra duslus, produktas atmetamas.

Speciali čerpių formavimo forma | stogocerpes.lt

5 etapas
Stogo čerpių pakavimas
Toliau pagamintos čerpės supakuojamos į ryšulius ir kraunamos ant padėklo, tada jos pristatomos sandėliavimui arba transportavimui.

Jus taip pat gali sudominti:

6 įdomūs faktai apie čerpinį stogą
5 priežastys, kodėl reikia valyti latakus

Naujienos
About administratorius