7 kovo, 2017

Koks turėtų būti kaminas?

Kaminas visų pirma turi tobulai atlikti savo funkciją – traukti dūmus į lauką

Kaip vienas iš svarbiausių namo šildymo sistemos elementų, kaminas visų pirma turi tobulai atlikti savo funkciją – traukti dūmus į lauką. Nesvarbu, koks geras bus Jūsų katilas (krosnis), tradicinis mūrytas plytų kaminas šildymo efektyvumą gali sumažinti net 40%. To pasekmė yra: tradicinio kamino stačiakampio forma. Apskritimo arba ovalo forma yra pati idealiausia dūmtraukiams. Tokioje formoje sukuriamos idealios sąlygos sklandžiai traukai ir šalutinių degimo produktų šalinimui, nes iki minimumo sumažėja aerodinaminis pasipriešinimas. Būtent tokia forma ir puikiomis savybėmis pasižymi Tona, Niko ir Leier kaminai su keraminiais arba šamotiniais įdėklais.

Taip pat skaitykite:

Kaminas – ilgalaikė investicija

Renkantis kaminą, reikia atsiminti, kad toks dalykas renkamas ne sezonui ar dviems, o keliems dešimtmečiams į priekį. Kamino (dūmtraukio) ilgaamžiškumas priklauso nuo to iš kokių medžiagų jis pagamintas. Jis turi atitikti griežčiausius temperatūrinius reikalavimus, būti atsparus išorės poveikiui ir žinoma ypatingai atsparus agresyviems degimo produktams, išsiskiriantiems kūrenimo metu. Tai pat, kaminas turi būti labai tvirtas mechaniškai, atsparus vėjo apkrovoms. Visus šiuos kriterijus geriausiai atitinka moduliniai kaminai su keramikiniais arba šamoto įdėklais, nes tokios konstrukcijos dūmtraukiai gaminami laikantis griežčiausių reikalavimų.

Kaminas turi būti saugus!

Dėl šios priežasties nerekomenduojama rinktis dūmtraukių gamintojų, kurie nėra žinomi ir savo produkcijos kokybės negali pagrįsti sertifikatais ir gaminio atitikties deklaracijomis. Tona, Niko ir Leier yra sertifikuoti, atitinkantys visas Europos normas dūmtraukių gamintojai. Kūrenant kietu kuru degimo temperatūra gali pakilti net iki 1000 laipsnių, todėl ypatingai svarbu pati kamino konstrukcija ir atsparumas karščiui. Kaminai su keraminiais arba šamoto įdėklais jungiami „dantis į dantį“ jungtimi, prieš tai užtepus klijų keramikai, taip užtikrinant, kad visa konstrukcija bus sandari ir nekils pavojus gaisrui. Verta paminėti, kad TONA keraminiai kaminai turi „movinį“ sujungimo tipą – vamzdžiai sujungiami „apglėbiant vienas kitą“, taip sukuriant 4 kartus didesnį jungties plotą. Tokia jungtis dar labiau padidina gaisrinę saugą. Be kita ko, kaminai su keraminiais įdėklais yra labiau atsparūs suodžių rinkimuisi ant vidinių sienelių taip sumažinant gaisro pavojų iki minimumo.

Kaminas turi būti paprastai montuojamas

Kaminas turi būti paprastai montuojamas ir tinkantis visoms kuro rūšims. Tą užtikrina keraminiai arba šamotiniai kaminai, nes montuojama gana paprastai ir tinka visoms kuro rūšims: kietam kurui, skystam kurui, dujoms. Įprastai, keraminių kaminų komplektaciją sudaro šie elementai: keramzito blokeliai, keramikiniai (arba šamotiniai) vamzdžiai, kondensacinis vamzdis, izoliacinė vata, pajungimo trišakis (su 45 arba 90 laipsnių kampu), pravalos trišakis, betoninė (arba skardinė) dengiamoji plokštė, montavimo paketas (klijai keramikai) ir mūro mišinys keramzito blokeliams. Montuojant modulinį kaminą, turi būti išlaikyti minimalūs atstumai nuo degių paviršių (min. 5 cm), o išsikišanti virš stogo dūmtraukio dalis turi būti armuojama. Šiam reikalui įprastai keramzito blokelio kampuose yra paliktos ertmės armatūrai.

Kokie pagrindiniai kamino su keraminiais arba šamoto įdėklais skirtumai?

Aukštos kokybės keraminiai įdėklai turi plonesnes sieneles ir mažesnį porėtumą, dėl to šie įdėklai yra lengvesni, tačiau tuo pačiu gali atlaikyti ir didesnes temperatūras. Palyginimui metras keramikinio kamino svers apie 16 kg, o šamoto apie 30 kg. Taip pat, keraminiai kaminai greičiau įšyla ir pasiekia darbinę temperatūrą, taip greičiau praeidami „rasos tašką“ (dėl to mažėja agresyvaus kondensato susidarymo tikimybė). Žinoma, šamotinis kaminas taip pat turi šias savybes, tačiau dėl storesnių sienelių tai pasiekiama lėčiau. Dėka aukštos molio išdegimo temperatūros gamybos metu, keramikiniai įdėklai turi labai mažą drėgmės įgeriamumą – drėgmės skvarba siekia vos 1-2 g./val. m2. Tai aktualu kūrenant ne reguliariai (pvz.: pirtys, vasarnamiai).

Naudinga pasidomėti:

Visos čerpės – katalogas.

Stogocerpes.lt

Naujienos