gegužės 25, 2020

Namuose renkame idealią vietą laiptams

Pirmiausia turite aiškiai nusistatyti laiptų dydį ir konfigūraciją dar namo projektavimo stadijoje. Kai namas bus beveik baigtas, laiptų įrengimas patogioje vietoje taps gana problematiškas. Patartina, geriau iš anksto pasirinkti vietą baldams ir namų dekoravimui. Labai svarbu patogus priėjimas prie laiptų, aplink juos turėtų būti pakankamai laisvos vietos. Būtinai apšvieskite laiptus – idealiausia, jei tai būtų dienos šviesa (pvz.: stoglangis virš laiptų). Jei jūsų namas ne karališkų rūmų menė – didžiuliai laiptai viduryje namų nebus pati geriausia išeitis. Laiptai pirmiausia turėtų būti patogūs ir praktiški. Taip pat būtina pasirūpinti saugos elementais, tokiais kaip: tvirti turėklai, apsauginės tvorelės (baliustrados).

Laiptai sumontuoti prieškambaryje lygiagrečiai sienos |stogocerpes.lt

Prieš montuodami laiptus, būtina labai aiškiai numatyti norimą angos dydį, taip pat – laiptų atramos būdą. Nedideliam ar vidutinio dydžio namui geriausias variantas yra kompaktiški spiraliniai arba tiesiniai moduliniai laiptai. Jei manote, kad gyvenamajame kambaryje laiptams ne vieta, tada geriau juos įrengti prieškambaryje ar koridoriuje. Ši vieta turi savo privalumų. Tai puikus pasirinkimas, jei nenorite trukdyti vieni kitiems. Laiptų išėjimui į viršutinį aukštą taip pat geriausia parinkti ne gyvenamą kambarį, bet koridorių ar pareinamą kambarį. Tai pats racionaliausias pasirinkimas

Laiptų konfigūracija su 90 laipsnių pasukimu | stogocerpes.lt

Blogiausia laiptų vieta namuose


Prasčiausia laiptų vietos parinkimo versija yra kažkieno asmeniniame kambaryje (miegamajame) ar darbo kambaryje. Žinoma, toks laiptų išdėstymas kai kuriems gali pasirodyti labai ekonomiškas, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Galų gale toks kambarys, kur bus laiptų išėjimas, paprasčiausiai virsta „laisvo praėjimo erdve“, kitaip tariant – prarandamas privatumas. O tai ypač svarbu, kai namas yra mažo ar vidutinio dydžio, jame įsikuria didesnė šeima.

Moduliniai laiptai sumontuoti “studijos” tipo bute | stogocerpes.lt

Idealiausia vieta laiptams

Svarbiausia, kad laiptai namuose užimtų tokią padėtį, kad niekam negalėtų trukdyti. Taip pat, neužimtų brangaus naudingo namų ploto. Būtina stengtis, kad viskas būtų erdvu (kiek tai įmanoma), patogu ir niekam netrukdytų (pvz.: laiptus montuoti palei sieną). Viena tinkamiausi vietų namuose būtų prieškambaris, svetainė, pereinamas kambarys arba koridorius. Taip pat dažnas pasirinkimas (ypač lofto tipo butuose) yra laiptai virtuvės zonoje.

Moduliniai laiptai užima tik nedidelę namų erdvę | stogocerpes.lt

Taip pat skaitykite:

Naujienos
About administratorius