rugpjūčio 8, 2019

Po keraminių čerpių stogu vėsiau ar šilčiau?

Keraminės (arba dar vadinamos klinkerio) čerpės kaip stogo medžiaga naudojamos nuo neatmenamų laikų. Skirtingų savybių molio ir smėlio mišinys išdegtas krosnyje puikiai susidoroja su neigiamu išorės poveikiu. Natūraliai čerpės išdegamos be jokio pigmento, jos būna natūralios keramikos spalvos. Tačiau norint išgauti skirtingas spalvas, degimo procese naudojamas angobos arba glazūros padengimas, kuris beje, čerpėms suteikia tam tikrų savybių. Kalbant apie čerpių stogus, kurie dengiami šiltesnio klimato zonose, jie neturės užšalimo – atšildymo ciklų. Kadangi čerpės yra „kvėpuojanti danga“, jų forma ir pačios medžiagos struktūra leidžia išlaikyti namus vėsesniais, lyginant su kitomis stogo dangomis.

Taip pat skaitykite:

Keraminių čerpių stogas |stogocerpes.lt

Saulės atspindėjimas

Kalbant apie saulės šilumos atspindėjimą – čerpinis stogas čia nepralenkiamas. Tačiau labai svarbus faktorius pačios čerpės spalva. Tarkime natūralios (molio) spalvos niekuo nedengta čerpė atspindi iki 33%, o tokia pati čerpė, tik balto glazūruoto paviršiaus gali atspindėti apie 70 – 80% stogą pasiekiančių tiesioginių saulės spindulių.

Oro srautas

Čerpių tvirtinimo būdas suteikia laisvą oro srautą tiek virš čerpių, tiek po jomis, ypač jei tai aukštesnio profilio čerpės . Dėl geresnio oro srauto, greičiau ir efektyviau išsklaidoma šiluma. Oro erdvė, esanti po čerpėmis, žiemą taip pat užtikrina izoliaciją, todėl esant šaltam orui namo viduje yra šilčiau, nei name su kita stogo danga.

Šiluminė masė

Šiluminės masės sąvoką galima paaiškinti taip: tai gebėjimas per laiko tarpą sugertą šilumą, vėliau ją išspinduliuoti atgal. Dėl šios savybės molis, kaip medžiaga laikomas turintis labai aukštą šiluminę masę. Dienos metu čerpės iš lėto šyla (kaupia šiluminę masę), o vakare iš lėto ją „atiduoda atgal“. Vykstant tokiam procesui čerpinis stogas ilgiau palaiko vienodą temperatūrą (neperkaista, neperšala), lyginant su metaliniais ar kitokio tipo stogais.

Keraminių čerpių stogas su ventiliaciniu kaminėliu | stogocerpes.lt

Apibendrinimui

Čerpių danga nėra vienintelė gerai atspindinti saulės energiją. Betoniniai ir šiferiniai stogai taip pat priskiriami prie didelę šiluminę masę turinčių medžiagų. Šie stogai taip pat „geba“ iš lėto kaupti šilumą ir ją iš lėto atiduoti į atmosferą. Teisingai parinkus ir sumontavus, bet kokio tipo čerpinę dangą, ji turės panašias oro cirkuliacijos ir izoliacines savybes, kaip ir keraminių čerpių danga.

Naujienos
About administratorius