rugsėjo 6, 2019

Stoglangio pasirinkimas – medinis ar plastikinis?

Svarstant kokį stoglangį pasirinkti, dažniausiai apsisprendimą lemia patalpos, kurioje bus montuojamas stoglangis funkcija. Jei tai bus miegamieji, holas (ir kitos „sausos“ patalpos), dažniausias pasirinkimas būtų mediniai, skaidriu laku lakuoti stoglangiai. Kalbant apie kitas patalpas, kur santykinė oro drėgmė didesnė (vonia, virtuvė, sanitarinis mazgas) – geriausias pasirinkimas būtų PVC (plastikiniai stoglangiai). Jų nereikia perlakuoti, nereikalauja ypatingos priežiūros, o svarbiausia – atsparūs drėgmei. Tačiau ne visiems PVC stoglangiai yra priimtinas sprendimas, kadangi standartiškai jie yra baltos spalvos. Bet tam yra kompromisas, kai kurie gamintojai siūlo juos laminuoti  medžio imitacija, tačiau tai sąlygoja papildomas išlaidas.

Grįžtant prie medinių stoglangių, jie turi pranašumų prieš plastikinius, tai būtų: sviesi mediena labiau tinka prie interjero, yra pigesni nei plastikiniai. Kadangi pagaminti iš natūralios medienos, savyje turi mažiau neigiamų cheminių elementų. Tačiau lyginant medinių ir plastikinių (su analogiškais stiklo paketais) šilumines savybes – daugeliu atveju medinis stoglangis bus „šaltesnis“.  Nereikia pamiršti ir dar vieno labai svarbaus dalyko – tai garantinio laikotarpio. Mediniams stoglangiams (konkrečiai mediniams rėmui) dažniausiai taikomas garantinis periodas 5-10 metų, kai tuo tarpu plastikiniams 15-20 metų (priklausomai nuo gamintojo).

Žinoma, kad ir kurį variantą žmogus rinktųsi, svarbiausia pasitarti su specialistais. Ir tik po to spręsti medinius ar plastikinius stoglangius montuoti. Abu variantai yra puikus pasirinkimas, tačiau kaip ilgai tarnaus, priklauso nuo tiek nuo priežiūros, tiek nuo teisingo ir kokybiško sumontavimo.

Naujienos
About administratorius