22 sausio, 2021

Stoglangių varstymo tipai

Skirtingas stogo langų varstymas sąlygoja skirtingas patirtis bei patogumą jį prižiūrint. Kad šiais langais būtų patogu naudotis ir galima juos būtų pritaikyti prie įvairiausių situacijų, gamintojai gamina juos su keliais skirtingais varstymo būdais (ašies padėtimi lange). Patys populiariausi būtų: centrinės ašies (ašinis), pakeltos ašies (pusiau panoraminis) ir panoraminis (dvigubo varstymo). Apie kiekvieną iš jų plačiau skaitykite straipsnyje žemiau.

Centrinės ašies arba varstymo per vidurį būdas. Taip labiausiai paplitęs tipas. Visi gamintojai turi bent po kelis modelius su šio tipo vartymu. Šie stoglangiai gaminami tiek su viršutine, tiek su apatine rankena. Tokio tipo modeliai yra vieni patraukliausių dėl kainos, o dėl savo paprasto vyrių mechanizmo lengvai prižiūrimi. Dauguma jų turi galimybę persiversti 180 laipsnių kampu , į vadinamąją „išorinio stiklo valymo poziciją“. Jie puikiai tinka apšvietimui ir vėdinimui, tačiau jei norima vaizdo pro langą ir jie montuojami žemiau (pvz.: 100cm nuo grindų), vertėtų rinktis kitokio tipo varstymą. Rekomenduojamas montavimo nuolydis 15-90 laipsnių.

Stogo langas su ašiniu varstymu | stogocerpes.lt

Pakeltos ašies arba ¾ (trijų ketvirčių) varstymo būdas. Paprastai kalbant, tai būtų tarpinis variantas tarp ašinio ir panoraminio varstymo būdų. Jei varstant vidurinės ašies stoglangį jo varčia pasidalina pusiau, t. y. pusė jos ilgio išlenda į lauką, o likusi lieka viduje, tai su ¾ varstymu net du trečdaliai (2/3) varčios lieka lauko pusėje. Tai reiškia, kad sumontavus stoglangį tinkamame aukštyje, turėsime galimybę stovėti pilnai pravėrus langą po juo pilnu ūgiu. Kitas didelis šios tipo pliusas, kad atverti stoglangį beveik nereikia pastangų, nes jį padeda valdyti sumontuoti dujiniai amortizatoriai (priklauso nuo gamintojo). Žinoma, jis kaip ir prieš tai aptartas stoglangis, taip pat apsiverčia į „išorinio stiklo valymo poziciją“. Tokie stogo langai gaminami tik su apatine varstymo rankena. Rekomenduojamas montavimo nuolydis 20-65 laipsniai.

Pakeltos ašies stoglangiai funkcionalesni už ašinius | stogocerpes.lt

Panoraminis arba dvigubas (dvivėris) varstymo būdas labiau yra skirtas, kai stoglangis montuojamas akių arba kiek žemiau, lygyje. Pats pavadinimas jau sufleruoja, kad vyriai yra įrengti pačiame stoglangio viršuje. Dažniausiai užsakovai įsirengdami tokio tipo stoglangius, nori turėti galimybe visiškai pilnu ūgiu po jais stovėti ir grožėtis panorama. O tai labai visai paprasta, kadangi panoraminio varstymo stoglangių varčia, praktiškai 100% išlenda į lauką ir viduje niekas netrukdo. Norint stoglangį išvalyti, jį reikia atversti į valymo padėtį. O taip padaroma arba su ta pačia rankena pasukus į priešingą pusę (langams su viena varstymo rankena) arba pasinaudojus viršutine rankena (languose su dviem varstymo rankenomis). Tokio tipo stoglangiai, vertinant pagal varstymo patys funkcionaliausi, tačiau kartu ir brangiausi. Rekomenduojamas montavimo nuolydis 20-65 laipsniai.

Panoraminius stoglangius rekomenduojama montuoti žemiau | stogocerpes.lt

Jei nesate tikri ar išsirinktas stoglangis pilnai patenkins poreikius, visada galite kreiptis į mūsų įmonės specialistus, kurie patars ir ras optimaliausius sprendimus.

Naujienos , , , ,