spalio 8, 2019

Teisingas palėpės laiptų pasirinkimas

Palėpė yra puiki vieta laikyti daiktus, kurių jums nereikia kiekvieną dieną, tačiau norėdami kuo geriau panaudoti erdvę, turėsite rasti būdą lengvai ten patekti. Geriausias būdas yra naudoti įmontuotas, išlankstomas (ištraukiamas) kopėtėles, kurios sulankstomos gula ant dangčio, o išlankstytos tvirtai remiasi į grindis.

Palėpės kopėtėlės yra neįkainojamos, jei norite lengvai pasiekti palėpės ar stogo erdves. Pagamintos iš medžio ar metalo. Pagal valdymo principus jos gali būti skirstomos pagal: sulankstomas( ištraukiamas) ar žirklinio mechanizmo kopėčias.

Norėdami nustatyti reikiamą palėpės kopėčių aukštį, išmatuokite aukštį nuo grindų iki lubų, stačiu kampu. Daugumos palėpių kopėčių eksploatuojamas aukštis yra 280-300 cm. Kai kurių gamintojų gaminius galima ir prailginti, pasiekti didesnį aukštį. Sekantis žingsnis būtų išmatuoti palėpės liuko matmenis, tiek į ilgį, tiek į plotį. Pvz.: turime situaciją, kai patalpos aukštis 269cm, angos ilgis 123cm, o plotis 61 cm. Tokiu atveju reikia rinktis 60x120cm dydžio ir 280cm aukščiui pritaikytus laiptus. Visų gamintojų laiptai nesunkiai priderinami (šiuo atveju pritrumpinami) prie reikalingo patalpos aukščio.

Jei palėpės laiptai reikalingi retam naudojimui, kaip tarkime užlipti porą kartų metuose apžiūrėti stogo konstrukcijų, rekomenduojama rinktis standartinius medinius, išlankstomus. Esant didesniam poreikiui – geriau rinktis metalinius arba žirklinius. Dažnu atveju (priklausomai nuo gamintojo), metaliniai laiptai turės platesnes ir gilesnes pakopas, kas suteiks daugiau komforto ir žinoma – saugumo jausmą. Taip pat tokio tipo laiptai dažomi milteliniais dažais, kurie yra pakankamai atsparūs trinčiai. Dėka to, laiptų pakopos turės mažiau eksploatavimo žymių, tarnaus ilgiau ir po eilės metų atrodys gražiau.

Esant sąlyginai aukštoms luboms (pvz.: 350cm), dažniausiai gelbėja žirkliniai laiptai. Jų  konstrukcija ir techniniai parametrai leidžia pagaminti juos „ilgesnius“ pridedant papildomas „žirkles“ (pakopas). Būtina nepamiršti ir saugumo, tokiam aukščiui ypač rekomenduojama montuoti papildomus teleskopinius turėklus iš šonų. Dėka teleskopinio mechanizmo jie „dirba“ sinchroniškai kartu su laiptukais. Svarbu įvertinti, kad aukštos lubos įtakoja ir pačių laiptų dangčio ilgį. Jei norima įsigyti 60x120cm dydžio angai tinkamus laiptus, o aukštis apie 350cm, to nepavyks. Teks rinktis 130-140cm ilgio. Taip yra dėl to, kad visi mechanizmai reikalingi pasiekti tokiam aukščiui, sulankstyti paprasčiausiai netilps ant dangčio fiziškai.

Geriausias ir pats paprasčiausias būdas išsirinkti palėpės laiptus – pasitarti su tų produktų profesionalu.

Naujienos
About administratorius