10 spalio, 2019

6 įdomūs faktai apie čerpinį stogą

Betoninės čerpės | stogocerpes.lt

Keraminės čerpės yra neabejotinai pati ištvermingiausia bet kada pagaminta stogo medžiaga. Ar kada nors susimąstėte, kodėl net ir šiuolaikinių technologijų amžiuje, stogo dangų tiekėjai vis dar jas siūlo? Šie keli įdomūs faktai apie čerpinius stogus gali jus sužavėti.

  1. Čerpės tarnauja amžinai. Tai šiek tiek perdėta, bet ne daug. Jų ištvermės įrodymas yra Graikijoje ir Kinijoje vis dar stovintys senoviniai statiniai, kurių čerpiniai stogai nepažeisti. Kokybiškos keraminės ir betono čerpės yra ypač tvirtos ir įrodyta, kad jos atlaiko medžių šakų, krušos ir kitų vėjo nešiojamų šiukšlių poveikį.
  •  Čerpes galima įsigyti įvairių spalvų ir stilių. Čerpės  kartais yra siejamos su ryškiu raudonu atspalviu, žinomu kaip terakota. Nors tai išlieka puikia stogo dangos spalva, galite pasirinkti įvairias skirtingas spalvas, jei to reikalauja jūsų namo dizainas. Čerpes taip pat galima formuoti ir į skirtingas formas.
  • Čerpės niekada neišblunka. Kenksmingi UV spinduliai turi balinimo efektą, kuris išblukina dažus ir pigmentus, o tai turi įtakos beveik visoms šiuolaikinėms stogo dangų medžiagoms. Čerpės, priešingai, yra dažytos gamybos metu, o ne dengiamos kaip dažų sluoksnis, todėl jos yra atsparios blukimui, nepaisant nuolatinio saulės spindulių poveikio.
  • Čerpės yra atsparios karščiui – profesionalūs stogdengiai rekomenduoja molio ir betono natūralią izoliaciją, kuri padeda jūsų namams atvėsti esant ypatingai vasaros karščiams, kurie vis dažniau alina ir Lietuvą. Jei per stogą sugeriama mažiau šilumos, jūsų namuose reikia mažiau oro kondicionierių, todėl žymiai sumažės ir jūsų sąskaitos už energiją.
  • Čerpės yra atsparios vėjui. Čerpės yra sunkesnės nei dauguma stogo dangų medžiagų, todėl jos yra atsparios vėjui. Jei jūsų namas yra stiprių ir dažnų vėjų zonoje, pvz. Klaipėdos regione, ypač netoli jūros, tada čerpinis stogas turėtų būti jūsų vienintelis pasirinkimas.
  • Čerpes reikia prižiūrėti mažiausiai. Visi stogai turi būti reguliariai prižiūrimi. Skirtumas yra tas, kiek reikės techninės priežiūros darbų ir kaip dažnai jie turėtų būti atlikti. Čerpių stogus  reikia tikrinti tiktai dėl latakų ir tarpinių,  tuo tarpu kitoms stogo medžiagoms reikalingi išsamesni priežiūros darbai.
Namo stogas dengtas čerpių danga | stogocerpes.lt

Naujienos