10 rugpjūčio, 2020

Kaip atnaujinti namo fasadą

Renkantis medžiagas fasado apdailai, dažniausiai svarstomos dvi galimybės: tinkavimas arba klinkerinio fasado įrengimas

Tinkamai įrengta klinkerio fasado apdaila tarnauja ilgus metus | stogocerpes.lt

Pirmasis sprendimas susijęs su mažesnėmis sąnaudomis perkant medžiagas, tačiau laikui bėgant jos dažnai išsilygina atsižvelgiant į eksploataciją ir remonto poreikį.
Visų pirma, puikūs techniniai parametrai yra klinkerio naudai. Klinkerio plytų fasadai laikomi itin stipriais, patvariais, nereikalauja remonto ir padidina viso namo materialinę vertę.
Renovuodami tinkuotą sieną, galite priimti sprendimą įrengti plytų fasadą. Šis sprendimas gali būti priimtas dviem būdais.

Pirmasis yra apsauginio sluoksnio pridėjimas, kurio rezultatas yra trijų sluoksnių siena.
Tuo atveju, kai pamatai yra tokie platūs, kad suteikia galimybę dėti papildomą plytų sluoksnį, tuomet sieną galima būtų pastatyti ir ant jau esamų pamatų. Jei jų plotis yra nepakankamas, leidžiama juos išplėsti taip, kad po plytų siena būtų sukurta atrama. Kitas sprendimas yra plytų sluoksnio statyba ant specialių nerūdijančio plieno konsolių, kurie plytų fasado apkrovą perduoda tiesiai į konstrukcijos sieną (medžiaga, iš kurios padaryta siena, turi būti aukštų tvirtumo parametrų). Laikikliai pritvirtinami prie laikančiosios sienos virš žemės paviršiaus.
Ši konstrukcija padeda pagerinti pastato šilumos izoliacijos savybes, tačiau reikalauja tinkamai įrengti pamatus.
Antrasis sprendimas yra naudoti klinkerio fasado plyteles, kurios tiesiog klijuojamos ant tinkamai paruošto pagrindo.
Reikėtų pažymėti, kad jei architektūrinis projektas apima fasado tinkavimą, ne visada įmanoma pridėti plytų sluoksnį. Taip yra dėl didelės plytų masės, kuriai reikia paruoštų pamatus, kurie atlaikytų papildomo sienos sluoksnio apkrovą.
Renkantis klinkerio plyteles, nereikia plėsti pamatų ar montuoti konsolių. Būtina tinkamai paruošti pagrindą, kuris turi būti lygus, tvirtas ir kruopščiai nuvalytas nuo nešvarumų. Ant paruošto sienos paviršiaus dedamas klijų sluoksnis, skirtas plytelėms pritvirtinti, o tada pačios plytelės klojamos, pradedant nuo kampų (tam naudojamos kampinės plytelės). Kitas žingsnis yra standartinių plytelių klijavimas eilėmis, turėtumėte palikti maždaug 12 mm tarpus, kurie vėliau užpildomi specialiu mišiniu.

Naujienos