8 spalio, 2019

Keli mitai apie betoninių čerpių stogo dangą

Betoninių čerpių stogas | stogocerpes.lt

Betoninės čerpėsstogo danga, kurią drąsiai galima apibūdinti, kaip vieną iš pačių populiariausių stogo dangų Lietuvoje, kuri ir toliau sėkmingai konkuruoja su kitų rūšių stogais. Kai kurie sklandantys teiginiai apie šio tipo čerpes turbūt šiek tiek trukdo, kad šios čerpės būtų dar populiaresnės. Yra keletas labai plačiai paplitusių mitų apie šią stogo dangą. Čia šiuos mitus apie betonines čerpes ir paneigsime.

Betoninės čerpės – lengvai lūžtanti stogo danga

Labai sunku įvardinti šio mito atsiradimo priežąstis, nes tai yra labiau panašu į mistiką, kadangi betoninės čerpės ne tik, kad lengvai nelūžtančios, bet ir yra viena iš pačių tvirčiausių čerpių rūšių. Ir labiausiai prie tokio šių čerpių tvirtumo prisideda be abejo pagrindinė čerpės sudedamoji medžiaga – betonas, kuri tiek naudojimo pradžioje yra itin tvirta, tiek bėgant laikui tik dar labiau tvirtėjanti. Jei jus visgi neramina tai ir toliau, kad čerpių dengimo metu jos sulūš, turėtų nuraminti ir dar vienas faktas – visos tokio tipo čerpės yra gaminamos pagal vieną standartą, tai yra vienodus matmenis, kas lemia tai, jog jas įrengti ant stogo yra išties labai nesunku. Būtent dėl to, jei pasirūpinsite, kad tarp -griovelių neliktų vienokių ar kitokių šiukšlių, čerpės – stogo dengimo metu lūžti tikrai jokiu būdu neturėtų.

Betoninių čerpių stogo nėra galimybės restauruoti

Šis teiginys, kad šio tipo čerpinis stogas nėra restauruojamas, yra pakankamai dažnai paplitusi nuomonė, kuri yra nulemta išskirtinių šio tipo čerpių tipo savybių svorio atžvilgiu. Vis dėlto, jeigu namas buvo pastatytas atsižvelgiant į tai, kad stogas atlaikytų tokio tipo čerpių svorį, tikrai neturėtų kilti jokių problemų ir jas pakeičiant į naujas.

Betoninių čerpių spalva blunka

Tai yra tiesa, bet tik dalinai ir teigti jog tai yra visiškas melas tikrai negalima. Viršutinis betoninių čerpių dažų sluoksnis, kuriuo yra padengtos šio tipo čerpės, laikui bėgant nežymiai, bet visgi blunka. Tačiau, čerpės yra dažomos ne tik išorėje, bet konkrečios spalvos pigmentu yra prisotinama visa medžiaga iš kurios yra gaminama čerpė, kuri blunka itin lėtai, bei skirtumas dažniausiai pasimato tik praėjus keletui dešimtmečių. Būtent todėl, nors spalvos ryškumas bėgant laikui ir bus šiek tiek prarastas, bet bijoti dėl to, jog betoninės čerpės praras ir savo atspalvį, tikrai nėra jokio pagrindo.

Naujienos