rugsėjo 20, 2019

Paprastas ir patogus sprendimas užlipimui į antresolę

Greitėjant gyvenimo tempui, o namams tampant tik „vieta miegui“, sparčiai populiarėja maži, studijinio (lofto) tipo būstai. Jei viskas  funkcionaliai išplanuota, jie tampa puiki vieta gyventi. Dažna tokių būstų problema vietos trūkumas įprastiems laiptams. Tačiau tam yra parasti ir nebrangūs sprendimai.

Moduliniai laiptai gali būti su įvairiais spalvų deriniais | stogocerpes.lt

Pirmasis – moduliniai laiptai su „lokio pėdos“ tipo pakopomis (žr. nuotrauką žemiau). Jie lengvai surenkami, jiems nereikia skirti daug brangios namų erdvė. Dėka modulinės sistemos, galimi įvairūs montavimo būdai: tiesiai, su pasukimu, pusiau sraigtiniai. Svarbu paminėti, kad tokio tipo laiptams paprasta sureguliuoti reikiamą aukštį, pridėti ar nuimti papildomas pakopas. Iš esmės, tai pakankamai saugus sprendimas, nes jiems galima porankius montuoti iš abiejų pusių. Derinant prie interjero dizaino, galimi individualūs spalviniai spendimai, kurie susilieja į bendrą dizaino visumą ir tampa neatsiejamu namų akcentu.

Sraigtinius laiptus paprasta pritaikyti prie reikiamo patalpos aukščio | stogocerpes.lt

Antrasis – medinės pristatomos kopėtėlės (nuotraukos apačioje). Pagrindinis jų pliusas būtų tas, kad jos užima dar mažiau vietos, nei kad moduliniai laiptai. O nenaudojamos (pristumtos) jos užima erdvės minimaliai. Jų eksploatacija nuo modulinių laiptų skiriasi, tuo jog, kai reikalinga užlipti į viršų, jas reikia atitraukti ir suteikti joms tinkamą lipimo kampą. Taip, tai nėra pats patogiausias būdas, tačiau savitai įdomus. Tokio tipo kopėtėles sumontuoti dar paprasčiau, nei laiptus. Taip pat, galima priderinti prie patalpos aukščio. Sumontuoti papildomi porankiai iš abiejų pusių užtikrins papildomą saugumą, kaip ir moduliniams laiptams. Dažniausiai šios kopėtėlės gaminamos ir pakuojamos „pasidaryk pats“ principu. Tai reiškia, jog teks patiems susirinkti  pakopas , tvirtinimus, o taip pat – padengti norimais dažais, nes jos yra tik paruoštos dažymui ir niekuo nedengtos.

Tokio tipo laiptukus išties paprasta eksploatuoti | stogocerpes.lt
Nenaudojamus laiptus pristūmus prie sienelės, jie vietos užims minimaliai | stogocerpes.lt
Naujienos
About administratorius