kovo 19, 2020

Apdailos plytų pasirinkimas. Kaip pasirinkti apdailos plytą pagal parametrus

Fasadinė plyta yra geriausia medžiaga išorinių sienų dekoravimui.
Kaip pasirinkti plytą apdailai?
Apdailos plytų tipai, į ką atkreipti dėmesį renkantis plytas apdailos darbams.

Kaip pasirinkti apdailos plytą
Tradicinis fasadų dekoravimo būdas yra apdailos plytos. Šios medžiagos pasirinkimą nulemia jos eksploatacinės ir estetinės savybės.
Platus spalvų ir faktūrų pasirinkimas – nuo lygios raudonos iki baltos, sendintos su įvairiausių spalvų variacijomis, galite padaryti namo išorę ir interjerą tokį, kokį jį sumanėte.
Apdailos plytų rūšys
Be keraminių plytų, klinkerio plytos naudojamos kaip apdailos medžiaga.
UAB Arpekas siūlo keramikos ir klinkerio plytas iš gamyklų Belgijoje, Olandijoje, Estijoje, Vokietijoje ir Lenkijoje.
Ši medžiaga visiškai atitinka eksploatavimo Lietuvoje reikalavimus – ji atitinka tvirtumo ir būtino atsparumo šalčiui standartus.
Asortimente yra ir rankų darbo plytos, turinčios unikalią išvaizdą, jos yra maksimaliai arti tikros senos plytos. Taip pat yra plytų, kurios išlietos naudojant vandens pagrindu „Wasserstrich“.
Tiems, kurie jau šiek tiek susipažinę su statybų rinkos pasiūlymais, galėjo susidurti su tokiomis sąvokomis kaip: „angobuota“, „glazūruota“ plyta.

Angobuotas paviršius
Aprašymas
Angobuotas plytų paviršius gaunamas ant jo užtepus molio suspensijos, pridedant metalo oksidų, kad būtų suteikta spalva.
Deginimo proceso metu angobas yra sukepinamas su plytų paviršiumi. Jis naudojamas vidaus ir išorės sienų dekoravimui, interjero ir išorės elementų dizainui.

Angobuotos plytos | stogocerpes.lt

Glazūruota plyta
Aprašymas
Plačiai naudojamas dekoratyviniams tikslams dėl stiklinio spalvos padengimo ir su būdingo blizgesio

Glaz0ruotos plytos | stogocerpes.lt

Figūrinė plyta
Aprašymas
Figūrinės plytos gali būti nuožulniais kraštais, užapvalintais kraštais ir kampais. Skirta sudėtingų formų mūrijimui: arkos, kolonos, karnizai ir kt.

Figūrinės plytos | stogocerpes.lt

Kaip pasirinkti plytą pagal spalvą ir tekstūrą
Plytos spalvą lemia žaliavos, iš kurios ji gaminama, cheminė sudėtis, deginimo technologija arba papildomi komponentai, suteikiantys specifinę spalvą ar atspalvį:
raudona plyta – jos spalva išgaunama deginant raudonai degantį molį dėl geležies kiekio jame. Po deginimo aukštoje temperatūroje medžiaga įgyja stiprumą, ilgaamžiškumą ir patikimumą.
• baltos ir smėlio spalvos plytos yra pagamintos iš lengvai deginančio molio, kuriame yra nedidelės geležies koncentracijos. Jos turi geras stiprumo savybes, atsparumą drėgmei ir šalčiui, nebijo temperatūros pokyčių.
geltona plyta. Į geltonos plytos kompoziciją įeina įvairių kompozicijų molis ar dažantys priedai.
Plytos gamybos procese gali būti suteiktos kitokios tekstūros. Plyta gali būti lygi, šiurkšti, skaldyta ir kt. Tekstūrų įvairovė leis įgyvendinti bet kokius dizaino sprendimus. Plytų pasirinkimą pagal spalvą ir tekstūrą lemia asmeninės skonio nuostatos.
Nauja formos vizija
Šiandien rinka neapsiriboja vien tik stačiakampių plytų pasiūlymu. Atsižvelgiant į architektūrines ir menines užduotis, iš pateiktos įvairovės galite pasirinkti:
• pleišto formos arba trapecijos formos plytą
• ilgo formato plytą
• su užapvalintais ar supjaustytais kampais plytą
• su įvairiais įspaudais ir kitais technologiniais nelygumais
Į ką atkreipti dėmesį renkantis plytą
Pagrindiniai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra šie:

 1. Tvirtumas – ženklinimas nurodo šį rodiklį: kuo didesnė skaitmeninė vertė šalia raidės „M“, tuo tvirtesnė.
 2. Atsparumas šalčiui (F) – medžiagos sugebėjimas atlaikyti kintamus užšalimo ir atšildymo ciklus esant prisotintam vandeniui. Rekomenduojama rinktis plytas, kurių atsparumas šalčiui yra ne mažesnis kaip 50 ciklų!
 3. Formatas – plytos gaminamos įvairių dydžių, įskaitant specialius formatus pagal pareikalavimą. Dažniausi formatai Lietuvos rinkoje:
  250x85x65 mm – FAT / FTT
  215x100x65 mm – WFD
  240x115x71 mm – NF
  210x100x50 mm – WF
  Ir kt.

Taip pat skaitykite:

Naujienos
About administratorius