12 balandžio, 2017

Kaip pasirinkti kokybišką plieninę stogo dangą (metalo čerpes)?

Šiandien rinkoje yra pakankamai didelis įvairių gamintojų čerpinio profilio plieninių stogo dangų pasirinkimas. Savaime suprantama, kad didesnės kompanijos gaminių kokybei ir tarptautinių standartų laikymuisi skiria daugiau dėmesio. O štai mažieji gamintojai, norėdami užimti savo dalį rinkoje, už savo gaminius siūlo geresnę kainą.

Renkantis čerpinio profilio plieninę stogo dangą ir norint sutaupyti, tačiau tuo pačiu įsigyti tinkamos kokybės gaminį, reikia atkreipti dėmesį į šiuos parametrus:
• lakštinio plieno storis;
• cinkuoto sluoksnio storis;
• apsauginės ir dekoratyvinės dangos parametrai ir išvaizda;
• profiliavimo įranga.

Tačiau pirmiausia reikia įvertinti gamintojo suteikiamas garantijas. Maksimalus garantinis laikas yra 15 metų ir jis taikomas metalo čerpėms su polimerine danga poliuretano (puralo) pagrindu. Jeigu danga yra iš poliesterio, garantija metalo čerpėms taikoma iki 10 metų.

Taip pat skaitykite:

Lakštinio plieno storis

Standartinis lakštinio plieno, iš kurio gaminamos metalo čerpės, storis yra 0,5 mm, tačiau stačiuose šlaituose, kai iš anksto žinoma, kad jais niekas nevaikščios, galima naudoti metalo čerpes iš 0,45 mm storio lakštinio plieno. Kuo plonesnis plieno lakštas, tuo pigesnės metalo čerpės. Jeigu įprastiniam stogui pasirinktos 0,45 mm storio metalo čerpės, tai grebėstų žingsnis turi būti minimalus.

Sprendžiant, kokias metalo čerpes pasirinkti, reikia įvertinti tokį dalyką: nesąžiningi gamintojai nurodo standartinį plieno lakšto storį (0,5 mm), tačiau faktiškai plieno lakšto storis yra 0,45 mm ar net mažiau. Rekomenduojama prieš pirkimą mikrometru pamatuoti metalo čerpių storį.

Įranga

Lapų dydžių tikslumas ir polimerinės dangos vientisumas labai priklauso nuo plieno lapo valcavimo metu naudojamos įrangos kokybės. Jeigu stambūs gamintojai labai griežtai laikosi standartų ir atnaujina savo gamybinę įrangą, tai nedidelės pusiau legaliai ar nelegaliai veikiančios kompanijos pigiai užsienyje nusiperka jau savo resursą atidirbusią profiliavimo įrangą, todėl labai didelė tikimybė, kad formavimo ritinėlių geometrija yra pažeista. Reikia pažymėti tai, kad įvairių gamintojų metalo čerpės tarpusavyje nesutampa, netgi jei pagamintos iš vienodo storio plieno lakštų.

Cinkavimas

Prieš pasirenkant plieninio profilio čerpes būtina įvertinti cinkuoto plieno lakšto kokybę. Jau žinomi gamintojai naudoja kokybišką plieną su patikima apsauga nuo korozijos. Dažniausiai, apdorojant plieno lakštus, sunaudojama 100-250 g/m2 cinko.

Cinko storis tiesiogiai susijęs su metalo čerpių stogo dangos ilgaamžiškumu ir patikimumu. Renkantis metalo čerpes rekomenduojama palyginti įvairių gamintojų produkcijos parametrus.

Polimerinė danga

Kaip tinkamai pasirinkti kokybišką čerpinio profilio skardą, kurios išorinis vaizdas išliks geras visą tarnavimo laiką? Kokybiška čerpė pasižymi tuo, kad visas jos paviršiaus plotas padengtas vienodo storio polimerine danga. Dėl ultravioletinių spindulių poveikio čerpių spalva išblunka, o tuo atveju, jeigu polimerinė danga buvo netinkamai uždėta, išblukimas bus nevienodas, ant stogo matysis dėmės.

Metalo čerpių dekoratyvinis apsauginis sluoksnis gaminamas iš įvairių polimerinių dangų, kurios gana žymiai skiriasi savo ilgaamžiškumu, tvirtumu ir atsparumu ultravioletiniams spinduliams. Pačios populiariausios dangos yra:
• poliesteris (matinis ir blizgus);
• plastizolis;
• puralas.
Poliesteris. Pasižymi dideliu plastiškumu ir žema kaina. Gana nedidelis atsparumas mechaniniam poveikiui, todėl dengiant ir valant stogą reikia laikytis atsargumo ir nesubraižyti čerpių.

Plastizolis. Pasižymi dideliu atsparumu mechaniniam poveikiui. 200 mikronų storio danga turi tekstūrą (šagrenė, beržo žievė), todėl toks stogas atrodo ypač patraukliai.

Puralas. Stogo danga, kuri išblunka mažiausiai. Aukštos kokybės pigmentas užtikrina metalo čerpių spalvos ryškumą ir sodrumą, paviršiui suteikia gražų blizgesį. Poliuretano danga pasižymi dideliu atsparumu dėvėjimuisi, agresyviai aplinkai, ultravioletiniams spinduliams, atmosferos poveikiui, mechaniniam poveikiui.

Polimerinė danga uždedama ant 0,4-0,6 mm storio plieno lakšto ir padidiną gaminio storį. Pats racionaliausias pasirinkimas – 0,45 mm storio plieno lakštas su poliesterio danga. Optimalus kainos ir kokybės santykis yra 0,5 mm storio plieno lakštas, padengtas puralu.

Čerpinio profilio spalvų pasirinkimas

Stogo dangos spalva ir profilio forma pasirenkama, atsižvelgiant į savo skonį ir pastato architektūrines ypatybes. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad tamsių spalvų stogo danga iš metalo čerpių išblunka labiau už šviesos spalvos dangą.

Pardavimų statistika rodo, kad pačios populiariausios yra tamsiai raudonos, šokoladinės rudos ir žalios spalvos metalo čerpės. Kai kuriais atvejais, norint pasirinkti metalo čerpių spalvą, galima pasinaudoti fengšui mokymu.

Naudinga pasidomėti:

Visos cerpes – katalogas.

Stogocerpes.lt

Naujienos