rugpjūčio 2, 2019

Keli paprasti patarimai planuojantiems įsigyti stogą. Galbūt to nežinojote?

Be jokios abejonės, namo statyba yra sudėtingas ir atsakingas procesas, kuris visada sukelia didesnių ar mažesnių ir toli gražu ne visada malonių rūpesčių. Kiekviena namo konstrukcija yra svarbi ir reikalauja ypatingo atsakingumo parenkant medžiagas, bei preciziško darbų atlikimo.
Niekam neturėtų kelti abejonių, kad jei namo stogas yra netinkamai ar nepakankamai atsakingai apgalvotas, o jo įrengimo sprendimai neprofesionalūs, bus daug ir labai nemalonių rūpesčių.

Gal kiek ir netikėta, tačiau nemažiau galvos skausmo gali sukelti ir dar neįrengta stogo danga, jos pasirinkimo procese. Kad to išvengti norime trumpai pasidalinti savo pastebėjimais ir rekomendacijomis.

Jei jau turite apsisprendę ir konkrečiai išsirinkę stogo dangos tipą, tai jau atlikta pusė darbo. Statybos projektuose stogo dangos pasirinkimo rekomendacijos yra, bet statytojas visada turi teisę į pasirinkimą.
Taigi, laikas pagalvoti kur įsigyti pasirinktą produktą. Gerai jei turite pažįstamų šioje srityje, o jei ne? Atrodo viskas lyg ir turėtų būti paprasta, bet…
Pasižiūrėjus kiek yra norinčių parduoti stogo dangas tarp jų ir mūsų įmonė, natūraliai kyla klausimas, tai kuo gi pasitikėti ir kur užsakyti? Atsakymas be abejo kuris sukasi galvoje yra paprastas – pas tą tiekėją kuris pasiūlys mažiausią kainą. Jei reikėtų įvertinti šį atsakymą balais – iš 10 galimų, galima skirti 4.
Norint išvengti netikėtumų, reikėtų atsiminti ir įvertinti sekančius dalykus:
1. Ar įmonė siūlanti produkciją išmano ką siūlo, atkreipkite dėmesį kokia specializacija. Jei tai tiesiog prekybos centras ar visas statybines medžiagas siūlanti įmonė vertėtų suklusti. Statybinių medžiagų asortimentas yra be galo gausus, o stogo dangai reikalingų medžiagų komplektavimas ir apskaičiavimas yra atsakingas ir specialių žinių reikalaujanti procesas. Negali būti visas statybines medžiagas siūlantis pardavėjas būti ir pakankamai kvalifikuotu stogo dangų tiekėju, jei jis siūlo medienos gaminius, įvairius statybinius mišinius, termoizoliacines medžiagas, priemones dažymui… Jūs neisite juk dantų gydyti pas okulistą?

Pirmas klausimas – kokia stogo danga? Dažniausiai stogo dangos tipas yra numatytas jau projekte. Tad Jums belieka susirasti tiekėją, kuris pateiks išsamią sąmatą Jūsų pasirinktam stogo dangos tipui. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gana paprasta užduotis, nes tiekėjų norinčių Jums parduoti yra apstu. Bet tuo pat metu tai ir problema – kuriuo tiekėju pasitikėti? Visų pirma patarimas būtų atkreipti dėmesį ar tai yra specializuotas stogo dangų tiekėjas ar tiesiog visas statybines medžiagas parduodanti firma. Tiesiog pagalvokite, ar visas statybines medžiagas, kurių yra begalė, siūlantis pardavėjas gali būti pakankami kvalifikuotas visose statybų srityse – nuo įvairių statybinių mišinių, medienos gaminių, dažymo priemonių, termoizoliacinių medžiagų ir t. t. ?

Taip pat skaitykite:

2. Reikėtų pasidomėti, ar specializuotu stogo dangų tiekėju save pristatanti įmonė turi ką jums parodyti gyvai. Nerekomenduojame užsakinėti iš tų, kurie turi tik kelis katalogus ir vieną kitą pavyzdį. Stogą renkatės ilgam, negi neįdomu kas tai per daiktas, ar jis atrodo patikimai, ar spalva ta kokia jums patinka, ar medžiaga ta kokios jūs tikitės…

3. Tikrai tai ne ta prekė kurią reikia užsakyti per internetinę prekybą.

4. Jei pardavėjas jums nieko nesako dėl pristatymo sąlygų, būtinai pasidomėkite, kokiu transportu bus pristatytos stogo medžiagos, ar medžiagos bus iškrautos ar tuo reikės pasirūpinti pačiam. Nes jei medžiagos pristatomos vilkiku – gal jis ten net įvažiuoti negalės? Tai gali būti papildomos ne tik išlaidos, bet ir daug streso.

5. Domėkitės dėl medžiagų pristatymo terminų. Tai turi būti aiškiai apibrėžta.

Yra ir daugiau dalykų, apie kuriuos reikėtų išsiaiškinti užsakant stogą, bet tai daugeliu atveju individualu ir atsakingas stogo dangų tiekėjas viską padės išsiaiškinti. Kreipkitės dėl stogo užsakymo į savo srities profesionalus, kurie išmano savo darbą, gerbia savo klientą, nori padėti ir stogo užsakymas bus tiesiog nauja patirtis, o ne rūpesčiai.

Naujienos
About administratorius