liepos 2, 2020

Modulinių laiptų montavimo rekomendacijos

Turėdami parengtą laiptų projektą, galite pasirinkti kelis variantus. Vienas iš jų – pagal esamą projektą užsakyti laiptus iš stalių. Kitas būdas yra užsisakyti visas reikalingas modulinius laiptus ir detales specializuotose parduotuvėse. Galima sakyti, tai pats patogiausias ir paprasčiausias sprendimas. Kadangi jūs gaunate gatavus laiptus pagal savo norus, dizainą ir dažniausiai – su pristatymu į namus. Modulinių laiptų gamintojai laikosi aukščiausių gamybos standartų bei technologinių procesų. Jums belieka tik susimontuoti laiptus, o tam –dažnu atveju, nereikės specialių įgūdžių.

Modulinių laiptų surinkimas | stogocerpes.lt

Tai nuo ko viskas prasideda? Iš pradžių ant grindų būtina pritvirtinti pagrindinį modulinės konstrukcijos modulį, kuris taps jo pagrindu. Norėdami tai padaryti tinkamai, pirmiausia turite išmatuoti norimą atstumą ir jį pažymėti. Visi matavimai ir skaičiavimai turi būti nurodyti gaminio dokumentuose arba iš anksto parengtoje montavimo instrukcijoje.

Modulių tvirtinimas tarpusavyje | stogocerpes.lt

Sumontavę elementą reikiamoje vietoje, atliekamas žingsnio reguliavimas moduliuose, priklausomai nuo gaminio, galima reguliuoti 17 -24cm ribose. Sunerkite laiptų modulius vienas i kitą ir reikiamoje vietoje (dažnu atveju būna pažymėta) suveržkite varžtais. Viskas turi būti daroma gerai apskaičiavus žingsnį, kad nereikėtų surinkus visos konstrukcijos jos iš naujo perrinkti.
Sumontavus priešpaskutinę dalį, būtina patikrinti viso gaminio tvirtinimo patikimumą. Patikrinę, ar viskas tinkamai suveržta, turėtumėte pasižymėti viršutinio modulio tvirtinimo elemento vietą ir pragręžti skyles varžtams. Kuomet viskas gatava, galime tvirtinti modulį numatytoje vietoje. Toliau sujungiama visa metalinė konstrukcija į vientisą gaminį. Viskas suveržiama tarpusavyje.

Medinės pakopos pritvirtintos prie modulinės konstrukcijos | stogocerpes.lt

Sekantis žingsnis – pakopų tvirtinimas prie konstrukcijos. Iš pradžių (jei pakopos medinės) pritvirtinkite jas prie numatytos vietos. Sureguliuokite vietą ir pažymėkite skylutes tvirtinimo detalėms iš apačios (instrukcijoje turi būti parodyta tiksli gręžimo ir tvirtinimo vieta). Tuomet gręžkite vieno milimetro skylutes, į kurias bus tvirtinami važtai pakopoms prisukti. Tvirtinant pakopas rekomenduojama naudoti gulsčiuką, kad prisukus pakopas būtų horizontalios.

Laiptų porankio surinkimas | stogocerpes.lt

Paskutinis, tačiau labai svarbus žingsnis – porankių tvirtinimas. Prieš pradedant juos rinkti, būtinai patikrinkite ar visa modulinių laiptų konstrukcija tvirtai suveržta ir žingsnio (pakopos) aukštis yra tinkamas. Porankio surinkimas prasideda nuo jo statramsčių tvirtinimo į pakopas. Juos pritvirtinus, toliau pareinama prie paties ranktūrio prisukimo prie statramsčio. Viskas tarpusavyje jungiasi specialiomis detalėmis, kurios būna standartinėje laiptų komplektacijoje. Kai viskas tarpusavyje jau sutvirtinta, svarbu patikrinti ar niekas nekliba. Žinoma, galimos tam tikros leistinos „judėjimo“ ribos, bet jei viskas tinkamai padaryta – jos bus minimalios. Nereikia pamiršti, kad porankis skirtas ne tik dėl saugumo, tačiau jis taip pat sutvirtina visą modulinių laiptų konstruktyvą.

Taip pat skaitykite:

Naujienos
About administratorius