rugsėjo 20, 2019

Čerpių stogas – patogumas, patvarumas, lengva priežiūra ir atnaujinimas

Patogu ir praktiška

Keraminis stogas pakelia bendrą namo vertę | stogocerpes.lt

Jei manote, kad tik keraminės čerpės užtikrins optimalią stogo izoliaciją – tai nevisiškai teisinga. Nemažiau svarbu yra tinkamai sukomplektuoti papildomus stogo sistemos priedus. Norint palaikyti namuose optimalią temperatūrą tiek žiemą tiek vasarą, optimizuoti šildymo ir vėdinimo išlaidas, keraminių čerpių stogo pasirinkimas yra tai ko reikia namo stogui.

Tinkamų stogo sistemos izoliacinių elementų pasirinkimas yra tiesioginė nauda norint užsitikrinti stogo hidroizoliaciją ir optimaliausią temperatūrą namo viduje.

Nemažą reikšmę turi ir tai, kad keraminių čerpių svoris yra didžiausias lyginat su kitomis stogo dangomis. Pavyzdžiui, jei jūsų stogas yra čerpinis, esant gūsingam vėjui mažiau galimybių, kad stogo danga bus pažeista. Pastaruoju metu Lietuvoje vėjuotų orų sukelti nepatogumai, tampa vis dažnesnė ir aktualesnė problema. Taip pat labai svarbu tokiu atveju, kad čerpių matmenys yra nedideli ir stogas susideda iš daugelio nedidelių matmenų elementų, todėl stogas nebus suniokotas vaidinamo „burės efekto“ poveikio. Papildomai dengiant keraminius čerpinius stogus yra naudojami specialūs tvirtinimo elementai, kaip papildoma apsauga nuo vėtrų.
Kiti stogai, kurie susideda iš didelių lakštų ir nepasižymi tokia efektyvia apsauga nuo perteklinio vėjo.

Tarnauja šimtus metų praktiškai be priežiūros

Klimatas Lietuvoje yra nuolat besikeičiantis, bet netgi ir esant tokiam nepalankiam klimatui, stogo čerpių ilgaamžiškumu galima nesuabejoti – jos tarnauja šimtus metų. Keraminėms čerpėms nė motais temperatūrų pokyčiai: šalčiai, karščiai, saulės spinduliuotė, o čerpių spalvos niekaip neįtakoja UV spinduliai.

Kad stogas nebijos drėgmės ir samanojimo ar kitokių taršos būdų, užtikrina čerpių gamybos procesas. Jos yra deginamos itin aukštoje temperatūroje, kuri siekia daugiau nei 1000 ° C, todėl keraminės čerpės absorbuoja itin mažai vandens, o paviršius čerpės itin glotnus, o poringumas minimalus.
Patvarumas, atsparumas bet kokiems išoriniams pažeidimams, sandarumas – tai yra tie pagrindiniai privalumai jei stogas padengtas keraminėmis čerpėmis.
Ypač lygių beveik veidrodinių glazūruotų čerpių paviršiai išlaiko savo savybes ir atrodo lyg būtų nauji net ir praėjus ne vienam dešimtmečiui.

Be viso to, keraminių čerpių stogas praktiškai nereikalauja priežiūros, o renovuoti jį reikalui esant labai paprasta.

Čerpinis stogas kartu su klinkerio plytų fasadu puikiai derinasi tarpusavyje | stogocerpes.lt

Jus taip pat galėtų sudominti:
6 įdomūs faktai apie čerpinį stogą
Statybos iš molio gaminių pranašumai

Naujienos
About administratorius