28 sausio, 2021

Stoglangiai-balkonai. Prabanga ir kokybė namuose

Stogo langas-balkonas priskiriamas Premium segmento gaminiams. Premium segmente naudojamos tik aukščiausios klasės ir kokybės medžiagos, o naujausios technologijos užtikrina patogią, o svarbiausia – saugią jo eksploataciją. Žinoma, kad viskas būtų idealiai surinkta ir tarnautų ilgus metus, būtina kad darbus atliktų sertifikuoti meistrai.

Stogo langas-balkonas įprastai susideda iš dviejų dalių, tai:

• Viršutinė dalis – tarsi įprastas panoraminis langas. Visa varčia atiduria lauke ir automatiškai užfiksuojama aukščiausiame taške. Tai patogu ne tik dėl galimybės visiškai pilnu ūgiu stovėti, tačiau tokiu būdu kartu suformuojamas „stogas“ virš galvos. Taip apsaugo nuo kritulių.
• Apatinė dalis – nusistumia iš patalpos į lauko pusę ir automatiškai užsifiksuoja statmenai stogo atžvilgiu. Taip suformuojama balkono atrama/turėklas. Be kita ko, šoninės dalys taip pat kartu su apatine dalimi suformuoja iš vamzdelių apsauginę tvorelę, taip užtikrinant maksimalų saugumą.

Stoglangis virsta į balkoną vos per kelias akimirkas | stogocerpes.lt

Dažniausia priežastis renkantis tokio tipo stoglangius – nėra galimybė stogo terasai ar balkonui įsirengti. Be kita ko, kitais atvejais tokie balkonai gali būti puikus papildymas jau esamiems sprendimams (lodžijoms, balkonams ir pan.). Kadangi pilnai suskleistas balkonas tarnauja kaip įprastas stoglangis, kartu mes gauname visus jo pliusus, kaip:

• Papildoma šviesa palėpėje – turint galvoje jo dydį (pvz.: 94x252cm) natūrali šviesa užpildys visą erdvę.
• Vėdinimas – įprastai gamintojai pasirūpina specialia vėdinimo sistema, kuri užtikrina vėdinimą net ir nepravėrus lango.
• Panoraminis vaizdas – įsivaizduokite per visą sieną langą, einantį nuo grindų iki pat lubų, atsiverianti panorama gniaužianti kvapą. Žinoma, ne visada norisi to panoraminio vaizdo, o ir saulės kartais būna per daug– tam puikiai pasitarnauja vidinės užuolaidėlės ar roletai.
• Jungimas į grupes – šio tipo balkonus, kaip ir įprastus stoglangius galima jungti į grupes (vienas šalia kito) taip įsileidžiant dar daugiau šviesos ir gaivaus oro į namus.
• Papildoma erdvė – atidarius balkoną jaučiamas gerokai padidėjusios erdvės pojūtis. Be kita ko, po stoglangiu galima statyti įvarius baldus, pvz.: kavos staliuką su kėdėmis.

Stoglangius galima jungti į grupes vienas šalia kito | stogocerpes.lt

Stoglangių-balkonų išorė, kaip ir įprastų – standartiškai kaustytas aliuminio apdaila. Taip užtikrina tinkama apsaugą vidinėms jo dalims ir medžiagoms nuo neigiamo išorės poveikio. Pagal specialų užsakymą aliuminis gali būti keičiamas tiek variu ar cinku, tiek nudažomas pasirinkta spalva pagal RAL spalvininką. Balkono vidus dažniausiai yra:

• Laku padengta mediena – šviesi pušies mediena iš vidaus dengiama keliais skaidraus, vandens pagrindu pagaminto lako sluoksniais. Taip ne tik apsaugoma mediena nuo neigiamo poveikio ar purvo, tačiau kartu išryškinama medienos tekstūra.
• Baltai dažyta mediena – visiškai ta pati technologija, kaip ir su lakuota mediena, tačiau prieš tai, visos medinės stoglangio dalys padengiamos baltų dažų sluoksniu. Tokia apdaila ypač mėgstama Šiaurės šalyse.
• Mediena, dengta poliuretanu – tokio tipo padengimas praktiškai nereikalauja priežiūros. Medinė stoglangio šerdis aptraukiama storu, baltos spalvos poliuretano dangos sluoksniu. Ši danga pasižymi ir atsparumu drėgmei, todėl tinka montuoti į padidinti drėgnumo patalpas, pvz.: vonią.

Taip pat skaitykite:

Naujienos